Bodrum Yat Tatili

Bodrum, Akdeniz ve Ege’nin ortasında kalan ve doğal güzellikleriyle büyüleyici güzelliklere sahip olan tatil beldelerimizden biridir. Oldukça şık bir görünüme sahip olmakla birlikte, tatil günlerinde eğlence, hareket ve sessizlik arayanlar için ideal yerlere sahip olan bir yerdir. Burada tatilinizi değerlendirmek, sevdiklerinizle bir arada kalmak yıl içerisinde yaşadığınız stresi üzerinizden atıp pozitif enerji ile dolmak oldukça kolay olacaktır.

Bilgi almak için formu doldurun;Şehir kalabalığından, trafiğin gürültüsün ve iş dünyasının yoğun temposundan uzaklaşmak isteyenler için Akotur firmamızın ayrıcalıklarıyla yat kiralama hizmetleri sunmaktayız. Bodrum yat tatili fırsatını değerlendirirken, dinlenmenin keyfini yakalayabileceğiniz gibi aynı zamanda fiyatlar konusunda da en uygun seçeneklere sahip olacaksınız. Bu da daha güzel zamanları daha uygun fiyatlardan yakalamanız adına en iyi seçeneklerden olacaktır. Bodrum’un Gümbet koyunda, zaman geçirmek, Barlar sokağına yakın bir mesafede yer almak, eğlenirken dinlenmek ve daha fazlasına sahip olmak için sunduğumuz ayrıcalıkları değerlendirmeye sizi de bekliyoruz. Bodrum yat tatili seçeneklerinde beklediğinizden çok daha iyisine ulaşmak, aradığınızdan daha fazlasını elde etmek için imkanları değerlendirmek sizin de işinize gelecektir.

Kalabalık hayatın insan vücudu üzerinde bıraktığı olumsuz tesir, bir süre sonra iş dünyasına ve sosyal hayata da yansımaktadır. Bu nedenle her insanın bir şekilde yılın belli zamanlarında tatil yapması gereklilikler arasında değerlendirilmektedir. Özellikle de büyük şehirlerde yaşayanlardan iseniz bunu daha fazla dikkate almanız gerekiyor. Bodrum yat tatili seçenekleriyle sizlere tüm bu sıkıntı ve stresinizi üzerinizden atmanıza yardımcı olarak sezon açılışında daha pozitif bir enerji ile işlerinize dönmenizi sağlıyoruz. Alanında başarılı, fiyatlar konusunda en uygun fiyatları sunan ve müşteri memnuniyeti konusunda oldukça başarılı olan firmamız ile keyfinizin dilediği gibi Bodrum koyları, adaları arasında gezinerek denizin derinliklerini inceleme şansını elde edeceksiniz. Güneş, kum ve denizin sizlere sunacağı güzelliklerin tam ortasında yer alarak hayatınız boyunca unutamayacağınız tatil fırsatlarına kavuşmak için sitemizden hizmetlerimiz hakkında kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz. En güzel şekilde tatilinizi değerlendirmenin kolaylık ve ayrıcalıklarıyla hizmetinize sunduğumuz firmamız ile en güzeline ulaşacaksınız.

Bodrum Yat Gezisi Rotalar ve Gezilecek Yerler


Bodrum

Dünyanın yedi harikasından mausoleum halikarnassos şehrinde inşa edilmiştir. Depremler ve istilaların etkisiyle zamanla yıkılan mozolenin mermerden taşları bodrum kalesinin yapımında kullanılmıştır. Kaleyi 15. Yüzyılda Hristiyan şövalyeler inşa etmiştir. İnşaat 100 yıllık bir sürede tamamlanmıştır. Papa kalenin bitmesi için kalenin yapımında çalışanlara endülijans dağıtmıştır. Bodrum şehri Anadolu toprakları üzerinde en son ele geçirilen Hristiyan toprağıdır. Şehir II. Mehmet zamanında kuşatıldıysa da ancak I. Süleyman’ın Rodos seferi sırasında ele geçirilebilmiştir. Bodrum kalesi bugün dünyanın en büyük 2. Sualtı arkeoloji müzesi olarak hizmet vermektedir. Doğu Akdeniz’de ayakta kalan en sağlam kaledir. Bodrum şehri ise pek çok kültürel etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.

Longöz

Yatların ve mavi yolculuk’a çıkan teknelerin uğrak yeri olan, rüzgardan korunaklı koyların en güzellerindendir. Tertemiz bir suya ve inanılmaz turkuaz rengi olan denize sahiptir.

Sedir Adası

Ada makilerle, zeytin ve çam ağaçlarıyla kaplıdır. Resmi hazine kayıtlarında Şehroğlu Adası veya Şehroğlan Adası olarak geçer. Kleopatra Adası, Şiir Adası, Aşk Adası, Balayı Adası, adını yakıştıranlar da vardır. Bunlar hep adanın tarih ve güzelliğinden kaynaklanmaktadır. Adanın altın sarısı kumları mısır kraliçesi Cleopatra’nın sevgilisi Romalı komutan Antonius’un adada buluşmaları için Mısır’dan gemilerle getirildiği şeklindedir.

Çökertme Koyu

Meşhur Türkünün geçtiği koydur. Türkünün kahramanı Halil Efe’de, yakın arkadaşı İbram(İbrahim) Çavuş ile birlikte, hayatını kaçakçılıktan kazanırmış. Bodrum’un Çerkez kaymakamından aylarca süren bu kaçışın son duraklarından biri de Çökertme’dir. Türkünün öyküsünü yerli halktan dinleyebilirsiniz.

Mazı Köyü

Dört mahalleden oluşmaktadır. Bunlar; Yukarı Mazı Mahallesi, Armutçuk Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Aşağı Mazı Mahallesidir. Bodrum – Milas ilçe sınırı üzerindedir. Mavi yolculuk üzerindeki uğrak yerlerdendir. Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir. Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Karacasöğüt

Küçük bir balıkçı kasabasıdır. Karacasöğüt yakınlarında antik bir kent vardır. Amnistos antik kenti kalıntıları köyün yakınlarındaki bir burun üzerindedir. Kentten, bugüne kadar sur kalıntıları, deniz kıyısında eski liman duvarı ulaşmıştır.

Karaada

Ege denizi’nde, Bodrum Körfezi içinde bulunan küçük bir adadadır. Yat turlarının bilinen bir durağı ve popüler bir turizm bölgesidir. Orta çağa kadar Arkos adı ile yunanlar tarafından yönetilen ada, daha sonra Bodrum kenti ile birlikte Rodos şövalyelerince alınmıştır. XVI. Yüzyılda Osmanlı güçleri adayı çevresi ile birlikte ele geçirmiştir. 1919 yılında uluslararası anlaşmalar gereğince İtalya’ya bırakılan ada, 1932 Türkiye-İtalya sözleşmesi uyarınca Türkiye’ye yeniden verilmiştir.