Marmara Yat Tatili

Marmara denizinin güzellikleri dillere destandır. Her sene binlerle ifade edilebilecek rakamlarla misafir ağırlayan Marmara denizi özellikle de yat tatili yapmak isteyenlerin en çok tercih ettikleri yerlerden biridir. Tabi ki buna sahip olmak herkesin istediği şeylerden biridir. Ancak bu konuda yardım alacak bir firmanın olması, firmanın sunduğu fiyatların da uygun olması, herkesin çok rahat bir şekilde tatil yapmasını sağlayacaktır.

Bilgi almak için formu doldurun;Bu anlamda sizlere öncülük yapmak, tatil günlerinizi denizin derinliklerinde değerlendirmek ve meşhur Marmara’nın en güzel koylarını, adalarını incelemek, dilediğiniz yerde demirleyerek çevredeki doğal güzellikleri yerinde incelemek için Akotur firmamızın sizlere sunduğu Marmara yat tatili hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Piyasanın çok daha altında fiyatlar, müşteri memnuniyetinde esas alınan kurallar ve daha fazlası ile beklediğiniz gibi bir tatil yapmanız için en iyi fırsatları sizlere sunduğumuz firmamız ile hayalinize daha erken sürede ulaşacak, sevdiklerinizle bir arada kalırken, tüm heyecanıyla yazın güzelliklerinden istifade edeceksiniz. En güzel günlere kavuşmak, kalabalık hayattan uzaklaşarak sessizliğin derinliğine inmek için sunduğumuz fırsatları değerlendirmenizi öneriyoruz.

Kalite, müşteri deneyimi, fiyat indirimi, sürekli yat bulma ayrıcalığı ve daha fazlasıyla ile hayal ettiğiniz gibi günlere ulaşmanızı sağladığımız firmamızdan memnun kalacağınızdan emin olabilirsiniz. Marmara yat tatili seçeneklerinden sunduğumuz farklı detaylar, tatil günlerinde işinize yarayacak ayrıcalıklar ve daha aklınıza gelebilecek tüm detaylar hakkında en iyisine sahip olan ve bu mükemmel yönleri koruma altına alarak süreklilik esasına dökme gayreti ile çalışan firmamız, yat kiralama hizmetlerinde en iyi imkanları müşterilerine sunmaktadır. Düğün, nişan, sünnet gibi günlerinizde de günübirlik yatlarımızdan faydalanarak daha şık ve farklı bir konseptte güzel bir gün geçirebilirsiniz. Tüm yönleriyle müşterilerine en iyi hizmetleri daha uygun fiyatlardan sunan firmamız, hayal ettiğiniz gibi zaman geçirmek, sevdiklerinizle bir arada tatil yapmak ve unutulmayacak güzellikleri hafızanızda yer edinecek detaylara sahip olmak için firmamız ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. Sizin için en iyisini sunmak, sizlerin memnuniyetini sağlamak adına sürekli yenilenerek daha fazlasını sizlere sunduğumuz firmamız ile ulaşmak istediğinizin en güzeline daha rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Sizlere daha iyi hizmet vermek bizim için ayrıcalıklı bir onurdur.

Marmara Yat Gezisi Rotalar ve Gezilecek Yerler


Mudanya

Mudanya, milattan önce 700lerde iyonlu kolonistlerden kolofonlular tarafından kurulmuş, tarihi ve coğrafik özelliği sebebiyle yaşayan insanların dikkat ve özenini çekmiş şirin bir sahil kentidir. İlk adının MYRLEA olduğu bilinmekte ve ondan sonraki devrelerde devamlı işgale uğradığı, arkeolojik araştırmalarla saptanmış bulunmaktadır. Makedonya Hükümdarı 5. Filip tarafından istila edilen Myrlea yıkılarak yerine, Apameia adı ile yeni bir şehir inşa edildiği anlaşılmaktadır. Epemia, deniz yoluyla gelecek tehlikelerin bertaraf edilmesi için yaptırılan hisarla çevriliymiş, Zeytinbağı ve Kumkaya’da halen bu hisarların kalıntıları görülüyor. Apemia’nın işgalinin ardından kent tekrar imar edilerek montania adı verilmiştir. Şimdiki adı olan Mudanya’nın buradan geldiği sanılmaktadır. Mudanya, 1321 yılında Orhan Bey tarafından fethedilerek Osmanlı topraklarına katılmıştır.

Esenköy

Bir rivayete göre Sultan II. Bayezid akıncılarına “Bana öyle bir yer bulunki adı cennet olsun” diye buyurdu. Yola çıkan akıncılar tüm vatanı dolaştılar ve en sonunda Katırlı dağı eteklerinden yeşilin her tonuna, masmavi berrak bir denize sahip bu koyu buldular.

Gemlik

Gemlik 1390 yılında kurulmuş, Osmanlı imparatorluğunun ikinci hükümdarı Orhan bey zamanında Türk topraklarına katılmıştır. Padişah I. Murat zamanında, deniz kuvvetlerine savaş gemisi yapan tersanelerin bulunduğu bir yer olması nedeniyle, önce Gemilik adını almış daha sonra bu isim halk dilinde değişikliğe uğrayarak Gemlik haline gelmiştir.

Fıstıklı Koyu

Fıstıklı koyu doğal güzellikleriyle Marmara denizinin adeta incisi durumundadır. Tarihi Osmanlılar dönemine kadar dayanır. Kanuni Sultan Süleyman döneminde bu köyde yaşayan insanların varlığını, köye girişteki eski mezarlar adeta ispat etmektedir. Fıstıklı Koyu’nda balıkçılık, zeytincilik ve turizm olmak üzere 3 ana gelir kalemi vardır. Bunun yanında koya ismini veren fıstık ağaçlarından da istifade edilerek fıstıkçılık yapılmaktadır. Ayrıca incir yetiştiriciliği de belirli gelir kaynakları arasındadır.

Trilye

Trilye ’de uzun yıllar Rumların yaşamasından ötürü Rum mimarisi hâkimdir. Aya Todori Kilisesine bir kubbe eklenerek camiye çevrilmiş ve adı Fatih Cami olmuş. Şu an cami olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Bu kilise tarihte duvarlarına resim yapılan ilk kilisedir. Sultan Abdülmecit zamanında yapılan okul Taş Mektep Trilye’nin en görkemli yapısıdır. Trilye, olasılıkla Mudanya’nın fethi ve Mirzeoba, Kaymakoba gibi Türkmen köylerinin kuruluşu evresinde Osmanlılar tarafından ele geçirilmiştir. Fethinden sonra da Rumların çoğunluk olarak yaşadıkları bir yerleşim yeri olma özelliğini korumuştur. II. Beyazid döneminde İstanbul’dan 30 hane Türk’ün getirilerek yerleştirildiği ve eski kayıtlarda Kitai’nin iskelesi olarak anılmakta olan Trilye, Osmanlı döneminde Rumların büyük çoğunlukla yaşadıkları zengin bir yerleşim yeri idi.