Marmaris Yat Tatili

Marmaris güzellikleri, ülkemizin tatil adına görülmeye değer yerlerinden biridir. Özellikle yaz ayları geldiğinde yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Marmaris, doğal güzellikler, yaz eğlenceleri, denizi ve kumsalı ile gelenleri kendine hayran bırakan bir yerdir. Ancak bundan daha da güzelini arayanlardan iseniz sizlere önerimiz bu sezon klasik yaz tatillerinden daha farklı olarak yat tatili yapmanızdır. Doğayla bütünleşmek, koyların güzellikleri ile iç içe kalmak dinlenmeniz ve tatil yapmanız adına oldukça uygun gelecektir.

Bilgi almak için formu doldurun;Akotur firmamızın bu anlamda müşterilerine sunduğu Marmaris yat tatili fırsatlarını değerlendirerek dilediğiniz gibi tatil yapma, beklediğinizden daha eğlenceli zamanlar geçirme ve sevdiklerinizle bir arada doğanın ihtişamı ile bir arada zaman geçirmenin keyfini yakalayacaksınız. Firmamızın konusundaki deneyim ve tecrübesi, müşterilerine yönelik memnuniyet verici çalışmalara sahip olması gibi etkenleri değerlendirdiğinizde, tatilinizin en iyi şekilde geçeceğini siz de göreceksiniz. Mükemmel zamanlara ulaşmak, aradığınızdan daha fazla rahatlığı elde etmek ve daha uygun fiyatlardan yararlanarak Marmaris yat tatili fırsatlarını değerlendirmek için firmamız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Sevdiklerinizin de yanınızda olduğu bir zamanda, en iyi şekilde yazın keyfine varmak, mavi denizin derinlikleri içerisinde ruhunuzu dinlemek, balık avlamak, denizde yüzmek ve daha fazlasına sahip olmak için en uygun fırsatları sizlere sunduğumuz firmamızdan yararlanabilirsiniz. Akotur farkıyla hayal ettiğinizden daha uygun fiyatlar, beklediğinizden daha sıcak karşılama ve daha fazlasına sahip olabilirsiniz. Marmaris yat tatili ayrıcalıkları sayesinde, en iyi şekilde tatilinizi değerlendirebilir, istediğiniz gibi denizin keyfini yakalayabilirsiniz. Aradığınızdan daha huzurlu vakitlerin geçeceği bu yaz sezonunda uygun fiyatlar dahilinde, şehrin kalabalık ortamından uzaklaşarak dilediğiniz gibi tatil yapma fırsatlarını bizimle değerlendirebilirsiniz.

Sınırsız hizmet, müşteri memnuniyetinde deneyim, piyasa fiyatlarından daha uygun teklifler ve daha fazlasını yakalamak isteyenlere sunduğumuz ayrıcalıkları göz önünde bulundurduğunuzda daha fazlasına ulaşmada sahip olmak istediğinizden çok daha fazlasına sahip olacaksınız. Marmaris yat tatili seçeneklerinde uygun fiyatlar, kolay ödeme seçenekleri ve daha fazlası hakkında öğrenmek istediklerinizi sitemizden öğrenebilir, iletişim bilgilerinden ulaşarak kapsamlı fiyat bilgileri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizin için en güzelini sunmaya devam edeceğiz.

Marmaris Yat Gezisi Rotalar ve Gezilecek Yerler


Marmaris

Şehir şimdi bulunduğu tepede ilk yerleşenleri olan Türkmenler tarafından, Bizans döneminde, Mermer şehri ismiyle kurulmuştur. Menteşeoğuları egemenliği döneminde altın çağını, uluslararası mermer ticareti sayesinde yaşayan bu liman kenti Mermeris adını almıştı.r Bir rivayete göre de Kanuni Sultan Süleyman'ın yaptırdığı halen de Marmaris'de bulunan kaleyi Kanuni Sultan Süleyman'ın beğenmediği ve kalenin mimarını astırdığı için Marmaris isminin "Mimarı As" dan geldiği de söylenir.

İbrahim Ağa Camii

1789 yılında yapımı bitirilen bu eser, 1800-1849 yılları arasında kenti ziyaret eden ingilizlerin de dikkatini çekmiş ki seyir defterlerine kalenin bakımsızlığına rağman caminin mimarisini beğendiklerini not almışlar Gerçekten çok görkemli bir mimari eser olduğu notunu düşmüşlerdir.

Bozburun

Bozburun adını coğrafi görünümünden almıştır. Dağları boz renktedir ve doğan bir buruna sahiptir. En önemli geçim kaynakları arasında turizm, balıkçılık ve tekne yapımı sayılabilir. Bozburun'un tatil için seçilmesinin nedini sessiz ve temiz çevreye sahip olmasıdır. Bunun yanı sıra, çok sayıda pansiyon ve restoran da tatilcilere hizmet vermektedir.

Selimiye

Bu koyda bulunanlar burayı cennet olarak tarif etmektedirler. Tarihi, çam ağaçları, zeytin, söğüt ve badem ağaçlarıyla kaplı bir cennettir burası. Denizi tertemiz ve adeta kremsi, balığı bol, havası oksijen yüklü, huzurlu, sakin, misafirperver bu köy Hisarönü Körfezi'nin incilerinden biridir. Antik çağda ismi Hydas olan köy, sonraları Losta ismi ile de anılmıştır. Birçok tarihi kalıntıyı da ziyaret edebileceğiniz Selimiye'nin diğer bir ismide Günbatımında dağların arkasında kaybolan güneş etrafı kırmızı tonlarına boyadığı için Kızılköy'dür.

Turgut Köyü

Köyün en önemli geçim kaynağı arıcılık olup köy halkının %50'si geçimini arıcılıkla sağlamaktadır. Çam balı üretiminde ülkemizde 1. sırada yer alan Marmaris'in köylerinin içinde 2. sırada yer almaktadır. Bir diğer ürün gelen ziyaretçiler tarafından beğenilen meşhur yer fıstığı ve narenciyelerdir. Ilıman bir iklime sahip olduğundan toprak yapısı itibariyle de her türlü meyve ve sebze yetiştirilmesine elverişlidir. Dağlarda keçi boynuzu, yaban çileği , sandal, yaban mersini ve yaban armudu gibi yemiş türleri ve ada çayı, kekik, defne gibi şifalı bitkilerde yetişmektedir.

Söğüt Köyü

Ege ve Akdeniz arasında, doğallığı hiç bozulmamış bir cennet Söğüt köyü. Yaklaşık 2000 kişilik bir nüfusu olan bu küçük köy marmaris'e 2 saatlik bir uzaklıktadır. Size yollarında keçiler eşlik edebilir. Sağlı sollu kahbeler size köyün yolunu gösterebilir. Yüzyıl başlarında yapılan küçük ama mükemmel konumdaki camiyi görebilirsiniz. Köy ekmeği ve peksimet yapan kadınlar, köy ekmeğinin arasında keçi peyniri yiyen çocuklara rastlayabilirsiniz.

Datça

13. yüzyılda Menteşe Beyliği'ne bağlanmış; 15. yüzyılda ise Osmanlı İmparatorluğu sınırlarına katılmış ve adı Datça olmuştur. Son Osmanlı padişahlarından Sultan Reşat döneminde Datça adı Reşadiye olmuş, Cumhuriyet'le beraber ise tekrar Datça'ya dönüşmüştür. 1928 yılında ilçe olan Datça'nın ilk merkezi Reşadiye Mahallesi olmuş, 1947'de ise bugünkü yeri olan İskele Mahallesi'ne taşınmıştır. Datça Yarımadası bazı haritalarda hala "Reşadiye Yarımadası" olarak geçer. Hızırşah köyünde Selçuklular'dan kalma bir cami ve seramik atölyelerinin kalıntıları; Reşadiye Mahallesi'nde Mehmet Ali Ağa Konağı ile Reşadiye Camii tarihten günümüze kalan bazı eserlerdir. Alışveriş ve eğlence imkanlarının bulunduğu Datça'ya gelmişken, Eski Datça'yı da gezmelisiniz. Burada göreceğiniz Datça evleri mimarlık harikası olan taş işçiliği ile begonvillerle süslü dar sokaklara görsel bir zenginlik kazandırmış... Yel değirmenleri de datça'nın bir simgesi haline gelmektedir.