Yat Kiralama

Klasik bir tatilden kurtulmak ve hayatında zaman zaman değişiklik yapmak isteyenler için en ideal hizmet seçeneklerini firmamız ile müşterilerimize sunuyoruz.
Yat kiralama hizmetleriyle yaz tatilinin tadını çıkarırken daha değişik konseptte günü değerlendirmek, özel günleri daha da özel hale getirmek çok daha kolay olacaktır. Yaz aylarında özellikle düğün, sünnet, nişan ya da parti düzenleme düşüncesinde iseniz ve tüm yapılan klasik organizasyonlardan farklı bir şekilde düzenlemek istiyorsanız Akotur firmamızın sunduğu hizmetleri incelemenizi öneriyoruz. Yatçılık hizmetlerinde kalite, uygun fiyat, kişi sayısına göre büyük ya da küçük yat seçenekleri ile istediğinizi elde etmeniz konusunda sizlere yardımcı oluyoruz.

Kaliteli hizmet, uygun fiyatlar ve daha fazlasına ulaşmanın kolaylıkları içinde sizlere hizmet verdiğimiz firmamızda, aradığınızdan çok daha fazlasına sahip olabilirsiniz. Yat Kiralama konusunda özel deneyimlere sahip olan firmamız, alanında başarılı olan isimlerden biridir. Akotur farkıyla tatilinizi yaparken daha fazla ayrıcalıklara sahip olmanın keyfi içinde en güzel şekilde günlerinizi değerlendirebilirsiniz. Sürekli hizmette sürekli indirimli fiyatların sunulduğu Akotur ile en güzeline sahip olacaksınız. Yaz aylarında şehrin kalabalığından uzaklaşmak, sevdiklerinizi davet edeceğiniz bir partide sürpriz bir mekanda organizasyon düzenlemek ve unutulmayacak güzellikler eşliğinde daha keyifli zamanları değerlendirmek için sizlere en kaliteli yönlerimizle imkanlar sunmaya devam ediyoruz. Yatçılık konusunda oldukça deneyimli olan firmamız, kurulduğu günden bu yana hizmetlerinden herhangi bir şikayet almadan sürekli ilerleme noktasında başarılara imza atmaya devam etmektedir. Beklediğinizden daha uygun fiyatlar, aradığınızdan daha fazla hizmet ve ayrıcalıklı yönleriyle memnun kalacağınız sonuçlara ulaşmak için bizimle iletişime geçin.


Tekneler

Sorularla Yat Kiralama

Kendime uygun olan yatı nasıl seçebilirim ?

Yat kiralama seçimi sizin kişisel tercihinize veya bütçenize, grubunuzdaki kişi sayısına ve tecrübelerinize bağlı olarak değişmektedir. Tüm teknelerin 2’den başlamak üzere gelen yolcu sayısına göre artan kabinleri vardır. 6 kişilik bir grup için mesela en az 3 kabinden oluşan bir tekne seçilmelidir. Diğer faktörler de ise sizin bütçeniz ve konforunuz göz önüne alınmalıdır. Genellikle 38feet ve üzeri tekneler daha küçük teknelere oranla misafirlerimize daha geniş ve ferah iç mekanlar sunmaktadır. Teknelerin yapım yılları da seçimlerinizde sizlere yardım edecek önemli özelliklerden bir tanesidir. Yeni modeller daha çok konfor sunmakta ve yeni motorlarıyla daha güçlü performans göstermektedirler. Hatırlanması gereken en önemli kural, eski model bir tekneye oranla yeni bir model için ödeyeceğiniz tutarın size daha huzurlu ve konforlu bir yolculuk sağlayacağıdır. Bütçenize ve kişi sayınıza dayanarak mürettebatlı motor yatlar ve guletler lüks ve konfor içinde unutulmaz bir mavi yolculuk için en ideal tercihlerdir. En doğru tercihi yapabilmeniz ve daha detaylı bilgi almak için bizi arayınız.

Yanımda neler getirmeliyim ?

Mavi yolculuğun keyfinin gizemi hafif bavullarda gizlidir. Eğer ilk deneyiminiz ise yanınızda getirdiğiniz çoğu eşyayı geri götüreceğinize emin olabilirsiniz. Gerekli olanlar: hafif yazlık kıyafetler, şortlar, üstler, etekler, şapkalar, sandaletler, spor tarzı hafif ayakkabılar, mayo/bikini, serin akşamlar için sweat shirt, süveter ve jeanler. Seçiminiz Nisan, Mayıs, Eylül, Ekim ayları ise hafif rüzgarlı ve serin akşamlar için yağmurluk ve kazak türlerinden yanınıza alabilirsiniz. Valizinizin kabinlerinizdeki dolaplara rahatça sığabilmesi açısından yumuşak türden olması sizlerin konforu açısından dikkat edilmesi gereken bir husustur. Aynı zamanda ser yüzeyli ve ağır bavullar teknenin boya ve ağacına da zarar verebilmektedir. Ziyaret edeceğiniz limanlarda yapacağınız alışverişleri göz önünde bulundurarak arzu ederseniz yanınıza bir de yedek valiz alabilirsiniz. Mavi yolculuk sırasında sakin denizlere olduğu kadar rüzgarlı durumlara karşı da hazırlıklı olmalısınız. Eğer deniz tutmasına karşı bir endişeniz var ise ya da herhangi bir rahatsızlığınız var ise, teknelerde her türlü ilaç tedarik edilse bile sürekli kullandığınız bir ilaç veya doktorunuzun tavsiye ettiği bir ilaç var ise yanınıza almanız uygun olacaktır. Teknelerin hemen hepsinde palet ve snorkel bulunmaktadır ancak kendinize ait bir ekipmanınız var ise getirebilirsiniz. Son ve en önemli olarak sizlere kamera ve/veya fotoğraf makinenizi ısrarla hatırlatmak isteriz.

Turlar haftanın hangi günü başlar ve biter?

Haftalık turlar genellikle Cumartesi günleri başlar ve biter. Ancak 10-12 günlük turlarda ya da düşük sezon tabir ettiğimiz tarihlerde elimizden geldiğince sizlerin arzu ettiği gün ve tarihleri uygulamaya çalışırız.

Kendi rotamızı belirleyebilir miyiz?

Tabii ki kendi rotanızı çizebilirsiniz. Ancak çok zorlu bir rota planlamamanızı tavsiye ederiz. Harita üzerinde göze çok hoş gelen bir rota pratiğe uygulandığında eğlence ve huzurunuzu tamamen kaçırabilir. Gün içine çok fazla koy, liman sığdırmaya çalışmak rota üzerindeki birçok güzelliği kaçırmanıza sebep verebilir. Gün de en fazla 4 saatlik yolculuk en uygun olanıdır. Arzu ve isteklerinizi kaptanınıza bildirdiğinizde sizin için elinden gelenin en iyisini yapacağına emin olabilirsiniz. Kötü hava koşulları planlarınızı değiştirebilir, bu yüzden planlarınızda biraz esnek olmanızı tavsiye ederiz. Kaptanınız ve bizler size belli rotaları tavsiye ederiz ancak sıkı sıkıya bu rotalara bağlı kalmak zorunluluğunuz yoktur. Ancak teknesinin ve sizin güvenliğinizi sağlamak için yine de son söz her zaman kaptandadır.

Deniz tutması yaşayacak mıyım?

Önceden kestirilmesi zor bir durum. Eğer herhangi bir endişeniz var ise deniz tutmasına karşı bir ilaç için eczacınıza başvurabilirsiniz. Eğer yat turuna ilk defa çıkıyor iseniz bunu yat mürettebatına bildiriniz.

Çocuklarımla yat turuna çıkabilir miyim?

Çocuklarınızı tabii ki yanınızda hiç endişe duymadan yat turunuza dahil edebilirsiniz. Ancak mürettebat günlük görevleri dolayısıyla çok meşgul olacakları için çocuklarla özel olarak ilgilenemeyecektir. Bu sebeple eğer çocuklarınız yanınızda olacaksa sorumlulukları tamamıyla size ait olacaktır. Çocuk bakıcısı talep etmediğiniz müddetçe mürettebat çocukların bakımı, eğlendirilmesinden sorumlu tutulmamalıdır.

Teknede bahşiş prosedürü nasıl işlemektedir?

Mürettebata bahşiş verme ve miktarı tamamıyla sizin hoşnutluk ve servisi beğeni derecenize bağlıdır. Ancak genellikle tur tutarının %5 ila %15’i arası bahşiş öngörülmektedir.