Yat / Gulet Yapımı


Akotur Türkiye, Marmaris merkezli Yat Kiralama, Satma & Yat Yapım firmasıdır. İşe "Mavi Yolculuk" ile başlamış olmamıza rağmen, misafirlerimizin yoğun talebi üzerine tekne satma alanına yöneldik. Ne zaman ki arz ve talep daha da yoğunlaştı, o zaman biz de is alanımızı daha da büyütüp su anda Bozburun’da bulunan tersanemizi satın aldık. 5.500m2 açık, 3.200m2 kapalı alanı bulunan tersanemiz bünyesinde aynı anda ( ahşap & çelik ) boyutları 15 ile 50 metre arasında tekne inşa edebiliyoruz. Sözleşmelerimiz profesyonel ekibimiz ile 12 ay sonunda anahtar teslim seklinde imzalanmaktadır. Tüm tekne yapımlarımız RINA, LYOD ve CE sertifikalıdır. Proje başlangıcından anahtar teslimine kadar her turlu detay profesyoneller tarafından tasarlanmaktadır. Basarimiz müşterilerimizin hayallerini gerçeğe dönüştürmede ki sıkı çalışmaya dayanmaktadır.

 
 


Teknelerimiz mimarlar tarafından çizilip, usta tekne yapımcıları tarafından yapılmaktadır. Şirketimiz günden güne tekne yapım pazarında daha da güçlenmektedir. Hayalinizdeki konforlu, güçlü ve ihtişamlı yat için bize isteklerinizi söylemeniz yeterlidir.

Yat İşletme Programına katıldığınız takdirde, yaz ve kış ayları olmak üzere teknenizin her turlu teknik bakim ve onarımı profesyonel ekibimiz tarafından yapılacaktır. Teknisyenlerimiz elektrik aksam, gövde, zehirli boya, motor, yelken, pervane, direk ve navigasyon cihazları bakımını düzenli olarak gerçekleştirecektir. Hava şartları ne kadar kotu olursa olsun teknenizin marina da tarafımızdan güvence altında olduğunu bileceksiniz ve belki de ilk kez gönül rahatlığıyla teknenizin ne durumda olduğunu düşünmeyeceksiniz. Bu program siz tekne sahiplerine charter işine girmek ve minimum riskle keyfine varmak için sunulmuş eşsiz bir olanaktır. Profesyonelliğimizim avantajlarından faydalanın…

İSKELET BEND FRAME
STRINGERS BEND STRINGER-LAMİNE CAM
ANA GÖVDE LAMİNE MAUN
HOG LAMİNE MAUN
GÜVERTE DOUBLE MARIN PLANK + TEAK
UP TO DWL PLANK MAUN
BOTTOM TO DWL PLANK CAM
BEAM LAMİNE MAUN + CAM
SUPERSTRUCTURE LAMİNE MAUN
TOP PLANK OF SUPERSTRUCTURE DOUBLE MARIN PLANK + TEAK
KABİN DUVARLARI DOUBLE MARIN PLANK + TEAK
KABİN YERLERİ MARIN PLANK + LAMİNE MAUN/CAM
INSIDE BOARD PLANK MARIN PLANK
  • Ismarlanan tekneler yukarıda listelenmiş ahşap detaylar ile inşa edilecektir.
  • İsteğiniz üzere 24metre, 27 metre, 29 metre ve 31 metre uzunluğunda olabilir.
  • Kabin sayısı kabinlerin genişliği doğrultusunda azaltılabilir.
  • Tüm iç dizayn ve mobilya el yapımı mobilya isçiliğidir.
  • Teknelerde çift motor tercih edilmektedir. Motorların markaları tamamıyla sizin tercihinize bağlıdır, Bu sebeple motorlar yapım fiyatına dahil değildir. Arzu ederseniz motorları kendiniz seçip, satın alabilir ve tersanemize direk yollayabilirsiniz.
  • Tüm teknelerimiz RINA ( İtalyan Lyod) sertifikalıdır. Lyod fiyata dâhildir.
  • Yelken direkleri demir veya ahşaptan olabilir ve ovaldir.
  • Ismarlandığı tarihten itibaren teslim tarihi 18-24 ay arasıdır.
  • Teslimatlar Haziran, Temmuz veya Ağustos aylarında yapılmaktadır.